Festiwale Pirotechniczne na Świecie

Festiwal, Pyromusical, Competition, International Fireworks Festival – pod taką nazwą można znaleźć pokazy pirotechniczne na całym świecie.

Trochę o historii :
Tradycja organizowania wydarzeń poświęconym sztucznym ogniom jest obecna w Europie od połowy XX wieku. Festiwale w Tarragonie, Blanes, Cannes, Monaco i innych miejscach znanych na pirotechnicznych mapach mają niekiedy 40-letnią historię! Festiwale Pirotechniczne we Włoszech to niemal codzienność a rodzinne włoskie fabryki cenione są za jakość swoich materiałów na całym świecie.
Festiwale fajerwerków nie różnią się niczym od innych festiwali, np. filmowych. Liczy się jakość oraz technika władania ogniem!
W przypadku widowisk PyroSilesii, zwycięzcę spośród wykonawców wyłoni publiczność oraz profesjonalne jury festiwalu.

Profesjonalny pokaz fajerwerków oprócz samych materiałów pirotechnicznych, których receptury są udoskonalane od setek lat w fabrykach rozmieszczonych min. w Chinach, Włoszech oraz Hiszpanii, to także bardzo skomplikowany proces technologicznych wymagający użycia wyspecjalizowanej elektroniki. Każdy efekt widoczny na niebie musi być zawczasu odpowiednio opisany w programie komputerowym. Bardzo ważna jest dokładność – czas odpalenia ładunku jest określany z dokładnością 1/10 sekundy! Czasy odpalania lontu pochodnią już dawno się skończyły, obecnie wszystko jest sterowane przy pomocy komputera wyposażonego w nadajnik radiowy. Najważniejszy jest jednak czynnik ludzki! Bez serca włożonego w dopracowanie scenariusza, pokaz sztucznych ogni będzie tylko wielobarwną reakcją chemiczną, jednak odpowiednie dobranie muzyki, efektów, ich natężenia oraz koloru sprawi, że będzie to prawdziwy spektakl!

Zostaw komentarz